Kol Mažasis šeimos žmogus miegojo, o lauke nenumaldomai lijo, visaip mėginau rasti kokį nors prasiblaškymą. Kava. Šokoladiniai sausainiai. Pora sentimentalių eilėraščių. Galiausiai prajukau „Huffington Post” užtikusi tekstą apie populiariausių vaikystės pasakų interpretacijas. Tim Manley pamėgino įsivaizduoti Snieguolę, Undinėlę, Piterį Peną bei kitus populiariausius pasakų herojus šio tūkstantmečio miestiečio kailyje. Pasirodo galima.

Kiekvienas pasakos veikėjas šiame interpretacijų žaidime – tam tikras psichologinis tipas. Įdedu kelis pavyzdžius sugundymui. Turbūt nereikia sakyti, kad originalo kalba visa skamba kur kas šmaikščiau. Gal kaip nors atleisit mano kreivas vertimo pastangas.

„Gražuolė norėjo supažindinti Pabaisą su savo draugėmis, bet šiek tiek nerimavo, nes jos visos turėjo nepaprastai patrauklius vaikinus, kurie dirbo finansų sektoriuje. Ji mylėjo Pabaisą dėl to, kas jis buvo, ji tikrai jį mylėjo, bet jos draugės buvo paviršutiniškos ir linkusios smerkti”. „Galbūt tau derėtų susirasti naujų draugų” patarė Siri. [Kas nepažįsta Siri (kaip kad aš) – žvilgt į nuorodą].

„Raudonkepuraitę prie baro užspaudė kažkoks Vilkas. Ji laikė savo alų šalia savęs ir mandagiai atsikratė tuo vyruku. „Ar tau viskas gerai?” paklausė Medžiotojas, kuris tuoj po to prisigretino prie jos. „Jo”, atsakė Raudonkepuraitė, užversdama akis, „Nejau mergina negali išeiti pati viena išgerti ir būti palikta ramybėje?”.

„Vendė grįžo iš Niekada šalies. Ir ilgai netrukus susilaukė vaikų. O jau tada buvo pernelyg nuvargusi, kad darytų dar ką nors…”

„Snieguolė prarado susižavėjimą Princu. Ir besimylėjo jie tik gal kartą per savaitę, ir kai tai bebuvo ehh… Ji pastebėjo, kad ėmė internete žiūrinėti Ryan’o Gosling’o nuotraukas, prisimindama kai žavėjosi Princu, kaip jautėsi kai žiūrėdavo į jį. „Bet Princas myli mane”, pamanė ji, „Ir jei aš būčiau su Ryan’u Gosling’u, jis būtų kur kas gražesnis už mane, o tai tikrai nebūtų faina”.

„Miegančioji Gražuolė nugrimzdo į melancholiją ir užsidarė savo kambaryje ten per dienas klausydamasi tik Adelės. ‘Galbūt aš jau kiek per sena taip atsiduoti savo depresijai” pamanė ji, „bet kaip tai gera”.

***

Taigi. Snieguolę kamuoja dvejonės dėl savojo Princo ir nykštukų ilgesys, Miegančioji Gražuolė tėra pokvailė „sofos bulvė”, Undinėlė negali pabėgti nuo savo praeities, Piteris Penas ir Robinas Hudas junta artėjantį suaugusiųjų pasaulį, karalius Artūras nori išvengti savo likimo, Kiškis ir Vėžlys susitinka išgerti kavos…

Et, nejaugi tai nėra pažįstama?

Pasakų interpretacijas galima sekti http://fairytalesfor20somethings.tumblr.com/