Herman Melville romanas „Mobis Dikas” yra laikomas vienu vertingiausių Amerikos literatūros kūrinių. Tad daugmaž visi pažįsta didįjį baltąjį banginį Mobį Diką.
Amerika yra galimybių šalis. Puikiosios Atlantidos inkarnacija ar bent jau jaunesnioji sesuo. O tokioje įpareigojančioje vietoje nepakanka vien gyvuoti – reikia vytis svajonę. Turėti tikslą. Arba Baltąjį Banginį (cho). Nieko keisto, kad H. Melville kūrinys toks brangus amerikiečiams (na, ne tik jiems) – 40 metų skirk banginio vaikymuisi po bekraštį vandenyną… Kuo viskas baigsis?.. Kas žino – žino. Kas nežino – paskaitykit.
O aš iš tiesų tenorėjau pasidalinti prieš kurį laiką aptiktu įdomiu projektu. Savamokslis kūrėjas Matt Kish (buvęs anglų kalbos mokytojas) 552 dienas savo tinklaraštyje publikuodavo po vieną iliustraciją vienam „Mobio Diko” puslapiui. Taip „perpiešė” visą knygą. Jo didžioji kūrybinė kelionė baigėsi šių iliustracijų albumo leidyba („Moby Dick in pictures: one drawing for every page”). M. Kish piešė ant įvairaus panaudoto popieriaus lapų, senų knygų puslapių, pieštukais, tušinukais, akvarele, klijavo iškarpas ir t.t. Kai kurios iliustracijos brutalios, kai kurios dekoratyvios. Įdomiausia, kad stilių įvairovė ima ir kažkaip draugiškai sugyvena. Tiesa, čia mergaitiškai suklijavau daugiausiai dekoratyviuosius pavyzdžius. Tokia nuotaika matyt.
253 p.
266 p.
374 p.
381 p.
395 p.
436 p.
446 p.
455 p.
524 p.
551 p.
Fone girdžiu kaip Didysis šeimos žmogus klausosi „Pink Floyd” ir nevalingai atmintin išplaukia (nes vandenynas ir Mobis Dikas. Pagaunat?) jų muzikinis filmas „The Wall”. Justi kažkoks sąskambis? Tiesa?
Meninės iliustracijų vertės vertinti nesiimu. Ir Jums nesiūlau. Įdomi pati intencija. Ahabas ieškojo savojo banginio, M. Kish – savojo.
Visas iliustracijas galima pamatyti jau minėtame albume. arba tiesiog nueiti į kūrėjo puslapį.
http://everypageofmobydick.blogspot.com/
Leave A Comment